Testery

PWS pH

Tento testr slouží pro kontrolu hodnoty pH v bazénové vodě, jeho rozsah je od 7,0 do 8,5. Jako indikátoru je použito fenolové červeně, která má barevný přechod ze žluté (v kyselém prostředí) přes červenou až do fialové (v alkalické oblasti). Hledaným barevným přechodem je červeno žlutá - oranžová.

Sada obsahuje:

Tester2-web Popis

Počet kusů v sadě

 Lahvička pro 120 stanovení  1
 Kyveta  1
 Pokyny  1

PWS Cl/Br

Tento testr slouží pro stanovení koncentrace volného chloru v bazénové vodě, jeho rozsah je od 0,3 do 3,0 mg/l. Jako vybarvovací činidlo je použit o - tolidin, který je oxidován za vzniku žlutého zbarvení. V případě výrazného předávkování je zbarvení okrové. Požadované zbarvení je světle žluté až žluté.

Sada obsahuje:

Tester4-web Popis Počet kusů v sadě 
 Lahvička pro 120 stanovení  1
 Kyveta  1
 Pokyny  1

PWS pH a Cl/Br

Tímto testrem lze stanovit hodnotu pH i koncentraci volného chloru. Měřící rozsah chlor testru je od 0,3 do 3,0 mg/l volného chloru. Rozsah pH testru je od 7,0 do 8,5.

Sada obsahuje:

Tester-web Popis Počet kusů v sadě 
Lahvičky pro 2x120 stanovení  2
Kyveta  2
Pokyny  1

PWS Stanovení tvrdosti

Tímto stanovením lze zjistit, zda je voda tzv. "tvrdá", tj. obsahuje velké množství vápníku a hořčíku nebo zda se jedná o vodu jinou, která je již vhodná do bazénu. Obsah vápníku a hořčíku je klíčový nejen pro chuť vody, ale  příliš tvrdá voda může způsobit nepříjemný pocit na pokožce. Krom toho tvrdá voda je náchylnější k tvorbě nevzhledných úsad, které mohou zneprůchodňovat armatury a armaturní prvky.

Sada obsahuje:

Popis  Počet kusů v sadě
Lahvičku 25 ml  1
Kyvetu  1
Pokyny  1

PWS Alkalita

Tento testr slouží k přesnému stanovení tzv. KNK nebo ZNK do pH, které umožňuje pracovní rozsah indikátoru. S využitím tabulky lze stanovit velmi přesně dávku činidla pro snížení nebo zvýšení hodnoty pH. Výslednou hodnotu je nutné vynásobit objemem bazénu tak, aby byla dávka na celý objem. Tento testr není běžně vyráběn a jedná se o novinku v oblasti bazénové chemie. Testr nešetří pouze čas, ale i peníze za činidla, která by byla normálně spotřebována.

Sada obsahuje:

Popis  Počet kusů v sadě
 Lahvičku 25 ml  3
 Odměrka  1
 Pokyny  1

PWS Alkalita a stanovení pH

Tento testr umožňuje stanovit množství pH plusu nebo pH mínusu a navíc lze velmi jednoduše zkontrolovat i hodnotu pH. Jako indikátoru je použito fenolové červeni.

Sada obsahuje:

Popis Počet kusů v sadě 
 Lahvičku 25 ml  3
 Kyveta  1
 Odměrka  1
Pokyny  1

PWS Náhradní náplně

Náhradní náplně jsou dodávány standardně v baleních po 25 ml nebo 60 ml ve speciálních kapkovacích lahvičkách. Lze dokoupit i jednotlivé kusy.